Kupa e Republikës 1970-71

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1970-71.

Ky ishte edicioni i 19të i Kupës në Shqipëri. Nisi në gusht, 1970 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj, 1971 me ndeshjen Finale.

KF Partizani ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 9të edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KS Dinamo. Ndeshjet u luajtën me sistem një takim eliminator. Nëse rezultati ishte i barabartë, fituesi vendosej nga koha shtesë dhe më pas gjuajtjet e penalltive.

Sezoni i kaluar: 1969-70. Sezoni i rradhës: 1971-72.

Turi i 1rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në gusht, 1970*

  • Rezultatet nuk dihen.

Turi i 2të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në janar, 1971.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
Dinamo 2 - 0 Naftëtari
17 nëntori/Tirana 3 - 1 Skënderbeu
Apolonia 1 - 1(p) Tomori
Labinoti/Elbasani 2 - 1 Luftëtari
Partizani 2 - 1 Lokomotiva/Teuta
Besa 5 - 1 Besëlidhja
Traktori/Lushnja 2 - 1 Flamurtari
Tekstilisti 1 - 2 Vllaznia

Cerek Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1971. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
KF Partizani 2 - 0 KS Elbasani
KF Apolonia 0 - 0(p) KF Tirana
KS Vllaznia 0 - 1 KS Dinamo
KS Besa 2 - 1 KS Lushnja

Gjysmë Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1971. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
KS Besa 2 - 1 KF Partizani
KS Dinamo 4 - 0 KF Apolonia

Finale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshja u luajt në maj, 1971. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

Luajtur Ekipi 1 Totali Ekipi 2
maj 1971 KS Dinamo 2 - 0 KS Besa

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]