Kupa e Republikës 2003-04

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 2003-04.

Ky ishte edicioni i 52të i Kupës në Shqipëri. Nisi në 29 gusht, 2003 me Turin e Parë dhe përfundoi në 19 maj, 2004 me ndeshjen Finale.

KS Dinamo ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 13të edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KF Partizani[1].

Ndeshjet u luajtën me sistem dy takimesh eliminatore. Nëse rezultati i përgjithshëm i të dyja ndeshjeve ishte i barabartë, fituesi vendosej me kohë shtesë dhe më pas nga gjuajtjet e penalltive. Fituesit e Kupës kualifikohen për në turin e 1rë të edicionit 2004-05 të Kupës UEFA.

Sezoni i kaluar: 2002-03. Sezoni i rradhës: 2004-05.

Turi i 1rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 29 gusht & 4 shtator, 2003.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
Fushë Mbreti 2 - 0 1 - 0 3 - 0 Sopoti
Maliqi 1 - 2 1 - 2 2 - 4 Pogradeci
Domosdova 1 - 4 0 - 11 1 - 15 Egnatia
Kukësi 1 - 3 0 - 5 1 - 8 Laci
Albania 4 - 3 2 - 3 6 - 6 Ada
Nacional 2 - 1 1 - 0 3 - 1 Iliria
Burreli 0 - 0 0 - 1 0 - 2 Dajti/Kamza
Korabi 0 - 2(a) 0 - 2(a) 0 - 4(a) Veleciku
Gramshi 2 - 2 1 - 5 3 - 7 Turbina
Butrinti 0 - 1 1 - 5 1 - 6 Luftëtari
Polican 2 - 2 0 - 4 2 - 6 Albpetrol
Rrësheni 1 - 4 0 - 6 1 - 10 Kastrioti
Cakrani 1 - 4 2 - 3 3 - 7 Apolonia
Melesini 1 - 3 0 - 2(a) 1 - 5 Devolli
Gramozi 0 - 0 1 - 5 1 - 5 Skënderbeu
Tepelena 3 - 2 1 - 5 4 - 7 Delvina
Përmeti 1 - 4 0 - 2 1 - 6 Bylis
Këlcyra 2 - 0 0 - 2 2 - 2(p. 2-4) Memaliaj
Clirimi 2 - 0 0 - 0 2 - 0 Erzeni
Frakulla 0 - 2(a) 0 - 2(a) 0 - 4(a) Naftëtari
Suci 0 - 5 0 - 0 0 - 5 Besëlidhja
Skrapari 0 - 4 0 - 2 0 - 6 Tomori

Turi i 2të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 17 shtator & 1 tetor, 2003.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
Turbina 0 - 3 2 - 5 2 - 8 Tirana
Ada 0 - 2 0 - 9 0 - 11 Vllaznia
Fushë Mbreti 2 - 8 0 - 6 2 - 14 Partizani
Egnatia 0 - 1 0 - 0 0 - 1 Teuta
Skënderbeu 1 - 1 1 - 4 2 - 5 Shkumbini
Pogradeci 1 - 1 0 - 1 1 - 2 Dinamo
Albpetrol 0 - 2 3 - 0 3 - 2 Flamurtari
Devolli 1 - 1 2 - 8 3 - 9 Elbasani
Naftëtari 2 - 2 0 - 2 2 - 4 Besa
Memaliaj 0 - 3 0 - 10 0 - 13 Lushnja
Delvina 5 - 0 0 - 6 5 - 6 Apolonia
Tomori 1 - 0 1 - 1 2 - 1 Clirimi
Luftëtari 2 - 0 0 - 4 2 - 4 Bylis
Dajti/Kamza 2 - 0 1 - 2 3 - 2 Veleciku
Kastrioti 2 - 1 1 - 1 3 - 2 Besëlidhja
Nacional 2 - 0 0 - 3 2 - 3 Laci

Turi i 3të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 12 & 26 nëntor, 2003.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
Bylis 2 - 0 0 - 4 2 - 4 Shkumbini
Albpetrol 1 - 1 2 - 3 3 - 4 Elbasani
Kastrioti 1 - 2 1 - 6 2 - 8 Partizani
Laci 1 - 2 2 - 4 3 - 6 Dinamo
Lushnja 0 - 1 0 - 2 0 - 3 Tirana
Tomori 1 - 2 0 - 1 1 - 3 Besa
Dajti/Kamza 3 - 3 0 - 4 3 - 7 Teuta
Apolonia 2 - 4 0 - 7 2 - 11 Vllaznia

Cerek Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në shkurt & Mars, 2004. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KS Dinamo 2 - 1 2 - 2 4 - 3 KS Teuta
KS Elbasani 0 - 0 1 - 2 1 - 2 KF Partizani
KS Shkumbini 1 - 0 0 - 2 1 - 2 KS Vllaznia
KS Besa 1 - 3 1 - 2 2 - 5 KF Tirana

Gjysmë Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në prill & maj, 2004. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KS Dinamo 3 - 1 2 - 1 5 - 2 KF Tirana
KS Vllaznia 0 - 2 0 - 3 0 - 5 KF Partizani

Finale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshja u luajt në 19 maj, 2004. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

Luajtur Stadiumi Shikues Ekipi 1 Totali Ekipi 2
19 maj 2004, 18:00 Qemal Stafa 2500 KS Dinamo 0 - 1 KF Partizani

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "RSSSF". Arkivuar nga origjinali origjinali më 21 shtator 2011. Marrë më 3 shkurt 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]