Kupa e Republikës 1964-65

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1964-65.

Ky ishte edicioni i 15të i Kupës në Shqipëri. Nisi në gusht, 1964 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj, 1965 me ndeshjen Finale.

KF Partizani ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 6të edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KS Vllaznia. Ndeshjet u luajtën me sistem një takim eliminator. Nëse rezultati ishte i barabartë, fituesi vendosej nga gjuajtjet e penalltive.

Sezoni i kaluar: 1963-64. Sezoni i rradhës: 1965-66.

Turi i 1rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në gusht, 1964*

  • Rezultatet nuk dihen.

Turi i 2të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në janar, 1965.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
Partizani 1 - 1(p) Flamurtari
Labinoti/Elbasani 4 - 2 17 nëntori/Tirana
Besa 3 - 1 Erzeni
Luftëtari 2 - 1 Traktori/Lushnja
Tomori 1 - 1(p) Skënderbeu
Ylli Kuq/Pogradeci 4 - 2 Lokomotiva/Teuta
Punëtori/Albpetrol 2 - 0 Shkumbini
Korabi 0 - 3 Vllaznia

Cerek Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1965. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
KS Besa 3 - 0 KS Pogradeci
KF Skënderbeu 2 - 1 KF Albpetrol
KS Vllaznia 1 - 1(p) KS Luftëtari
FK Flamurtari 2 - 1 KS Elbasani

Gjysmë Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1965. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
KF Skënderbeu 1 - 0 KS Besa
KS Vllaznia 2 - 1 FK Flamurtari

Finale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshja u luajt në maj, 1965. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

Luajtur Ekipi 1 Totali Ekipi 2
maj 1965 KS Vllaznia 1 - 0 KF Skënderbeu

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]