Kupa e Republikës 1980-81

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1980-81.

Ky ishte edicioni i 29të i Kupës në Shqipëri. Nisi në gusht, 1980 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj, 1981 me ndeshjet Finale.

KF Partizani ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 11të edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KS Vllaznia. Ndeshjet u luajtën me sistem dy takimesh eliminatore. Nëse rezultati i përgjithshëm i të dyja ndeshjeve ishte i barabartë, fituesi vendosej me kohë shtesë dhe më pas nga gjuajtjet e penalltive.

Sezoni i kaluar: 1979-80. Sezoni i rradhës: 1981-82.

Turi i 1rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në gusht, 1980*

  • Rezultatet nuk dihen.

Turi i 2të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në janar, 1981.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
Naftëtari 3 - 1 0 - 1 3 - 2 Partizani
Labinoti/Elbasani 2 - 0 0 - 0 2 - 0 Luftëtari
Dinamo 0 - 0 2 - 1 2 - 1 Tomori
Vllaznia 1 - 1 1 - 0 1 - 0 Besëlidhja
Flamurtari 0 - 0 1 - 1 1 - 1 24 maji/Përmeti
Lokomotiva/Teuta 3 - 0 2 - 0 5 - 0 Traktori/Lushnja
17 nëntori/Tirana 4 - 2 0 - 0 4 - 2 Shkëndija Tiranë
Skënderbeu 0 - 0 0 - 4 0 - 4 Besa

Cerek Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1981. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KS Elbasani 3 - 0 0 - 0 3 - 0 KS Naftëtari
KS Dinamo 1 - 1 1 - 3 2 - 4 KS Vllaznia
FK Flamurtari 2 - 1 1 - 0 3 - 1 KS Teuta
KS Besa 0 - 0 1 - 1 1 - 1 KF Tirana

Gjysmë Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1981. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KS Besa 1 - 0 1 - 2 2 - 2 KS Elbasani
FK Flamurtari 1 - 1 0 - 1 1 - 2 KS Vllaznia

Finale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në maj, 1981. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

Luajtur Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
maj 1981 KS Besa 2 - 1 1 - 5 3 - 6 KS Vllaznia

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]