Kupa e Republikës 1976-77

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1976-77.

Ky ishte edicioni i 25të i Kupës në Shqipëri. Nisi në gusht, 1976 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj, 1977 me ndeshjet Finale.

KF Tirana ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 3të edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KF Tirana. Ndeshjet u luajtën me sistem dy takimesh eliminatore. Nëse rezultati i përgjithshëm i të dyja ndeshjeve ishte i barabartë, fituesi vendosej me kohë shtesë dhe më pas nga gjuajtjet e penalltive.

Sezoni i kaluar: 1975-76. Sezoni i rradhës: 1977-78.

Turi i 1rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në gusht, 1976*

  • Rezultatet nuk dihen.

Turi i 2të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në janar, 1977.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
Partizani 3 - 0 2 - 1 5 - 1 Minatori/Rreshen
Besëlidhja 0 - 3 2 - 3 2 - 6 Vllaznia
Skënderbeu 2 - 0 1 - 0 3 - 0 Labinoti/Elbasani
Luftëtari 1 - 0 3 - 2 4 - 2 Flamurtari
Butrinti 1 - 1 1 - 4 1 - 5 Dinamo
Lokomotiva/Teuta 2 - 1 1 - 1 3 - 2 Shkëndija Tiranë
17 nëntori/Tirana 3 - 1 1 - 1 4 - 2 Tomori
Traktori/Lushnja 1 - 0 0 - 0 1 - 0 Besa

Cerek Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1977. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KS Lushnja 1 - 0 2 - 2 3 - 2 KS Luftëtari
KF Skënderbeu 1 - 2 0 - 1 1 - 3 KF Tirana
KF Partizani 0 - 1 0 - 4 0 - 5 KS Dinamo
KS Teuta 0 - 0 0 - 2 0 - 2 KS Vllaznia

Gjysmë Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1977. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KF Tirana 3 - 0 0 - 1 3 - 1 KS Lushnja
KS Vllaznia 0 - 0 1 - 2 1 - 2 KS Dinamo

Finale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në maj, 1977. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

Luajtur Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
maj 1977 KF Tirana 2 - 1 1 - 2 3 - 3(p) KS Dinamo

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]