Kupa e Republikës 1994-95

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1994-95.

Ky ishte edicioni i 43të i Kupës në Shqipëri. Nisi në gusht, 1994 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj, 1995 me ndeshjen Finale.

KF Tirana ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 8të edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KS Teuta. Ndeshjet u luajtën me sistem dy takimesh eliminatore. Nëse rezultati i përgjithshëm i të dyja ndeshjeve ishte i barabartë, fituesi vendosej me kohë shtesë dhe më pas nga gjuajtjet e penalltive. Fituesit e Kupës kualifikohen për në turin e 1rë të edicionit 1995-96 të Kupës UEFA.

Sezoni i kaluar: 1993-94. Sezoni i rradhës: 1995-96.

Turi i 1rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në gusht & shtator, 1994*

  • Rezultatet nuk dihen.

Turi i 2të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në janar, 1995.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
Elbasani 2 - 2 1 - 0 3 - 2 Besëlidhja
Apolonia 1 - 0 1 - 1 2 - 1 Albpetrol
Partizani 2 - 1 1 - 0 3 - 1 Laci
Tirana 5 - 1 2 - 3 7 - 4 Sopoti
Luftëtari 4 - 1 0 - 0 4 - 1 Labinoti/Elbasani
Teuta 3 - 1 0 - 1 3 - 2 Tomori
Flamurtari 1 - 0 2 - 2 3 - 2 Iliria
Dinamo 1 - 0 1 - 1 2 - 1 Besa
Vllaznia 0 - 0 1 - 1 1 - 1 Shqiponja/Luftëtari

Cerek Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1995. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KS Elbasani 1 - 1 0 - 3 1 - 4 KF Tirana
KF Apolonia 2 - 1 1 - 3 3 - 4 KS Teuta
KF Partizani 2 - 0 1 - 1 3 - 1 KS Vllaznia
KS Dinamo 1 - 0 1 - 2 2 - 2 FK Flamurtari

Gjysmë Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1995. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KS Teuta 3 - 0 0 - 1 3 - 1 KS Dinamo
KF Tirana 2 - 0 0 - 0 2 - 0 KF Partizani

Finale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshja u luajt në maj, 1995. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

Luajtur Stadiumi Shikues Ekipi 1 Totali Ekipi 2
maj 1995, 16:00 Qemal Stafa 4000 KS Teuta 0 - 0(p. 4-3) KF Tirana

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]