Jump to content

Kupa e Republikës 1982-83

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1982-83.

Ky ishte edicioni i 31të i Kupës në Shqipëri. Nisi në gusht, 1982 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj, 1983 me ndeshjen Finale.

KS Dinamo ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 10të edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KF Tirana. Ndeshjet u luajtën me sistem dy takimesh eliminatore. Nëse rezultati i përgjithshëm i të dyja ndeshjeve ishte i barabartë, fituesi vendosej me kohë shtesë dhe më pas nga gjuajtjet e penalltive.

Sezoni i kaluar: 1981-82. Sezoni i rradhës: 1983-84.

Turi i 1rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në gusht, 1982*

  • Rezultatet nuk dihen.

Turi i 2të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në janar, 1983.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
31 korriku/Burreli 1 - 1 1 - 3 2 - 4 Vllaznia
Labinoti/Elbasani 0 - 0 0 - 1 0 - 1 Flamurtari
Besëlidhja 1 - 0 0 - 2 1 - 2 Lokomotiva/Teuta
Naftëtari 3 - 3 1 - 2 4 - 5 Luftëtari
Erzeni 1 - 3 0 - 2 1 - 5 17 nëntori/Tirana
Dinamo 5 - 2 1 - 1 6 - 3 Tomori
Besa 2 - 2 1 - 4 3 - 6 Partizani
Traktori/Lushnja 1 - 1 0 - 1 1 - 2 Skënderbeu

Cerek Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1983. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
FK Flamurtari 1 - 0 1 - 2 2 - 2 KS Vllaznia
KS Luftëtari 0 - 1 0 - 3 0 - 4 KS Teuta
KS Dinamo 0 - 0 2 - 3 2 - 3 KF Tirana
KF Skënderbeu 0 - 1 0 - 2 0 - 3 KF Partizani

Gjysmë Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1983. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
FK Flamurtari 1 - 0 2 - 2 3 - 2 KS Teuta
KF Partizani 0 - 2 2 - 1 2 - 3 KF Tirana

Finale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshja u luajt në maj, 1983. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

Luajtur Stadiumi Shikues Ekipi 1 Totali Ekipi 2
maj 1983 Qemal Stafa 7000 KF Tirana 1 - 0 FK Flamurtari

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]