Kupa e Republikës 1949

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1949.

Ky ishte edicioni i 3të i Kupës në Shqipëri. Nisi në Pranverë, 1949 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj, 1949 me ndeshjen Finale.

KF Partizani ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 1rë edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KF Partizani. Ndeshjet u luajtën me sistem një takim eliminator. Nëse rezultati ishte i barabartë, fituesi vendosej me short.

Sezoni i kaluar: 1948. Sezoni i rradhës: 1950.

Turi i 1rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1949*

  • Rezultatet nuk dihen.

Turi i 2të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1949*

  • Rezultatet nuk dihen.

Cerek Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1949. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
Shkozeti 0 - 4 FK Flamurtari
KF Partizani 2 - 1 KS Vllaznia
KS Ylli i Kuq Durrës 6 - 0 KS Besëlidhja
KF Tirana 5 - 1 KS Tomori

Gjysmë Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1949. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
KS Ylli i Kuq Durrës 0 - 3 KF Tirana
FK Flamurtari 0 - 3 KF Partizani

Finale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshja u luajt në maj, 1949. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

maj 1949 KF Partizani 1 - 0 KF Tirana

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]