Kupa e Republikës 1977-78

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1977-78.

Ky ishte edicioni i 26të i Kupës në Shqipëri. Nisi në gusht, 1977 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj, 1978 me ndeshjet Finale.

KF Tirana ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 4të edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KS Dinamo. Ndeshjet u luajtën me sistem dy takimesh eliminatore. Nëse rezultati i përgjithshëm i të dyja ndeshjeve ishte i barabartë, fituesi vendosej me kohë shtesë dhe më pas nga gjuajtjet e penalltive.

Sezoni i kaluar: 1976-77. Sezoni i rradhës: 1978-79.

Turi i 1rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në gusht, 1977*

  • Rezultatet nuk dihen.

Turi i 2të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në janar, 1978.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
Flamurtari 1 - 1 0 - 2 1 - 3 Vllaznia
Minatori/Tepelena 2 - 1 0 - 2 2 - 3 Skënderbeu
Besëlidhja 1 - 0 1 - 2 2 - 2(p) Lokomotiva/Teuta
Shkëndija Tiranë 0 - 2 2 - 1 2 - 3 Dinamo
Tomori 1 - 0 1 - 1 2 - 1 Luftëtari
Partizani 1 - 1 0 - 1 1 - 2 Naftëtari
Traktori/Lushnja 1 - 0 0 - 0 1 - 0 Labinoti/Elbasani
Besa 1 - 0 0 - 1 1 - 1(p) 17 nëntori/Tirana

Cerek Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1978. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KS Vllaznia 1 - 1 1 - 0 2 - 1 KF Skënderbeu
KS Besëlidhja 1 - 0 0 - 3 1 - 3 KS Dinamo
KS Tomori 2 - 1 2 - 0 4 - 1 KS Naftëtari
KF Tirana 0 - 1 2 - 1 2 - 2(p) KS Lushnja

Gjysmë Finalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në 1978. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KS Tomori 1 - 0 1 - 3 2 - 3 KS Lushnja
KS Vllaznia 2 - 1 2 - 4 4 - 5 KS Dinamo

Finale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet u luajtën në maj, 1978. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

Luajtur Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
maj 1978 KS Dinamo 1 - 0 0 - 0 1 - 0 KS Lushnja

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]