Bananca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banancë
Παντάνασσα
Fshat
Vendndodhja
Banancë is located in Greqia
Banancë
Banancë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Nartës
Komuna e Nartës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 14′ 18″ Veri

20° 52′ 34″ Lindje

Banancë (greqisht: Παντάνασσα/Pantánassa) është fshat në qarku e Nartës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]