Jump to content

Grebenica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Grebenicë
Γραμμενίτσα
Fshat

Grebenicë ose Gremenicë (greqisht: Γραμμενίτσα/Grammenítsa) është fshat në qarkun i Nartës, Greqi. Përpara vitit 1954, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Γρεβενίτσα/Grevenítsa dhe më pas u njoh për disa kohë si Καρυά/Kariá.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]