Grebenica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grebenicë
Γραμμενίτσα
Fshat
Vendndodhja
Grebenicë is located in Greqia
Grebenicë
Grebenicë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Nartës
Komuna e Nartës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 66 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 11′ 4″ Veri

20° 58′ 45″ Lindje

Grebenicë ose Gremenicë (greqisht: Γραμμενίτσα/Grammenítsa) është fshat në qarkun i Nartës, Greqi. Përpara vitit 1954, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Γρεβενίτσα/Grevenítsa dhe më pas u njoh për disa kohë si Καρυά/Kariá.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]