Gribova (Nartë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gribovë
Γρίμποβον
Fshat
Vendndodhja
Gribovë is located in Greqia
Gribovë
Gribovë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Nartës
Komuna e Nartës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 12′ 42″ Veri

20° 57′ 25″ Lindje

Gribovë (greqisht: Γρίμποβον/Gríbovon) është fshat në qarkun i Nartës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]