Këmshadheza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Këmshadhezë
Αμμότοπος
Fshat
Vendndodhja
Këmshadhezë is located in Greqia
Këmshadhezë
Këmshadhezë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Nartës
Komuna e Nartës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 16′ 11″ Veri

20° 56′ 30″ Lindje

Këmshadhezë (greqisht: Αμμότοπος/Ammótopos) është fshat në qarkun e Nartës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Κουμτζάδες/Koumtzádes.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]