Çaprazlia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çaprazli
Ακροποταμιά
Fshat
Vendndodhja
Çaprazli is located in Greqia
Çaprazli
Çaprazli
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Nartës
Komuna e Nartës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 4 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 5′ 39″ Veri

21° 1′ 12″ Lindje

Çaprazli (greqisht: Ακροποταμιά/Akropotamiá) është fshat në qarkun e Nartës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Τσαπρασλή/Tsapraslí.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]