Imam Çaushi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Imam Çaush
Άγιος Σπυρίδων
Fshat
Vendndodhja
Imam Çaush is located in Greqia
Imam Çaush
Imam Çaush
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Nartës
Komuna e Nartës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 8′ 39″ Veri

20° 51′ 46″ Lindje

Imam Çaush (greqisht: Άγιος Σπυρίδων/Áyios Spyrídhon) është fshat në qarkun i Nartës, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Ιμάμ Τσαούση/Imám Tsaoúsi.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]