Alibej

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alibej
Ψαθοτόπι
Fshat
Vendndodhja
Alibej is located in Greqia
Alibej
Alibej
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Nartës
Komuna e Nartës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 4 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 5′ 6″ Veri

20° 57′ 9″ Lindje

Alibej (greqisht: Ψαθοτόπι/Psathotópi) është fshat në qarkun i Nartës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Αλήμπεη/Alímpei.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]