Këmboti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Këmbot
Κομπότι
Fshat
Vendndodhja
Këmbot is located in Greqia
Këmbot
Këmbot
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Nartës
Komuna e Nartës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 65 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 6′ 9″ Veri

21° 5′ 2″ Lindje

Këmbot (greqisht: Κομπότι/Kombóti) është fshat në qarkun e Nartës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]