Halqidha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Halqidhë
Χαλκιάδες
Fshat
Vendndodhja
Halqidhë is located in Greqia
Halqidhë
Halqidhë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Nartës
Komuna e Nartës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 25 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 9′ 35″ Veri

20° 55′ 58″ Lindje

Halqidhë (greqisht: Χαλκιάδες/Khalkiádes) është fshat në qarkun e Nartës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]