Bllaca (Ibrahimovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bllaca (Ibrahimovë)
Fshat
noform
Vendndodhja
Bllaca (Ibrahimovë) is located in Republika e Maqedonisë
Bllaca (Ibrahimovë)
Bllaca (Ibrahimovë)
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Shkup
Komuna Ibrahimovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 261 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1044
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 41° 52′ 17″ Veri

21° 39′ 54″ Lindje

Popullsia 29 banorë (2002)


Demografia[redakto | përpunoni burim]

Bllaca në vitin 2002 kishte 29 banorë, të gjithë Maqedonas. Përbërja e popullsisë është e vjetër dhe fshati është në fazën e shuarjes.