Badari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Badari
Fshat
noform
Vendndodhja
Badari is located in Maqedonia e Veriut
Badari
Badari
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Ibrahimovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 364 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1044
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 41° 51′ 52″ Veri

21° 41′ 17″ Lindje

Popullsia 15 banorë (2002)

Badari është vendbanim në Ish Republikën Jugosllave të Maqedonisë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në vitin 2002 fshati Badar kishte 15 banorë me këtë përberje etnike:

Fshati ka popullsi të vjetër dhe është në fazën e shuarjes.