Hërzhaniçina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hërzhaniçina
Fshat
noform
Vendndodhja
Hërzhaniçina is located in Maqedonia e Veriut
Hërzhaniçina
Hërzhaniçina
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Ibrahimovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 265 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1043
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 41° 55′ 36″ Veri

21° 37′ 59″ Lindje

Popullsia 855 banorë (2002)


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në vitin 1994 fshati kishte 912 banorë ndërsa në vitin 2002 kishte 855 banorë me këtë përbërje etnike: