Kozhla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kozhla
Fshat
noform
Vendndodhja
Kozhla is located in Republika e Maqedonisë
Kozhla
Kozhla
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Shkup
Komuna Ibrahimovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 233 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1044
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 41° 50′ 26″ Veri

21° 40′ 56″ Lindje

Popullsia 14 banorë (2002)


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kozhla në vitin 1994 kishte 14 banorë dhe në vitin 2002 kishte po 14 banorë me këtë përberje etnike: