Konjari i Epërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Konjari i Epërm
Fshat
noform
Vendndodhja
Konjari i Epërm is located in Maqedonia e Veriut
Konjari i Epërm
Konjari i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Ibrahimovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 297 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1043
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 41° 53′ 33″ Veri

21° 43′ 18″ Lindje

Popullsia 237 banorë (2002)


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në vitin 2002 fashti Konjar i Epërm kishte 237 banorë me kombësi Maqedonas.