Divla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Divla
Fshat
noform
Vendndodhja
Divla is located in Maqedonia e Veriut
Divla
Divla
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Ibrahimovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 749 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1043
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 41° 55′ 37″ Veri

21° 46′ 00″ Lindje

Popullsia 28 banorë (2002)


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në vitin 2002 fshati Divla kishte 40 shtëpi dhe 11 banorë të gjithë popullsi e vjetër dhe me kombësi Maqedonas.