Breznica (Ibrahimovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Breznica (Petrovecit))
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Shih: Breznica (kthjellim).
Breznica (Ibrahimovë)
Fshat
Vendndodhja
Breznica (Ibrahimovë) is located in Maqedonia e Veriut
Breznica (Ibrahimovë)
Breznica (Ibrahimovë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Ibrahimovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 697 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1044
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 41° 52′ 17″ Veri

21° 43′ 33″ Lindje

Popullsia 13 banorë (2002)


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Breznica në vitin 2002 kishte 13 banorë të gjithë Maqedonas.