Jump to content

Cricket (producent)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Cricket
LabeliFriends Entertainment

Donat Prelvukaj, i njohur profesionalisht si Cricket, është një producent muzikor kosovar.[1][2][3]

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Këngë solo[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Si artist kryesor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Titulli Viti Pozicionet e grafikut Albumi
ALB [4]
"Hush"
(me Argjentina Ramosaj)
2017 18 S'ka album
"Autumn leaves"
(me Yll Limani)
2018 48
"Friday Night"
(me Yll Limani)
-
"Kthema Kohen (Remix)"
(me Numen)
2019 15
"Caliente"
(me Tayna)
4
"Me Fal (Remix)"
(me Numen)
-
"Mesazhi (Remix)"
(me Numen)
18
"Një herë në jetë"
(me Dafina Zeqiri)
2020 5
"-" tregon një regjistrim që nuk ka shënuar ose nuk është lëshuar në atë territor.

Diskografia e prodhimit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Diskografia e zgjedhur e prodhimit :

Titulli Viti Albumi
"BonBon"
(nga Era Istrefi)
2015 S'ka album
"Edhe ti"
(nga Tayna dhe Mozzik)
2020

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Cricket–Biografia". teksteshqip.com. Marrë më 9 shkurt 2020.
  2. ^ "Cricket–Bio". topawards.top-channel.tv. Marrë më 9 shkurt 2020.
  3. ^ "Kush është Cricket – Producenti që qëndron prapa shumë hiteve muzikore shqiptare". telegrafi.com. 17 dhjetor 2019. Marrë më 9 shkurt 2020.
  4. ^ Note: "The Top List" are the charts conducted by Top Channel since December 2015. For peak positions in Albania: