Cristian Daniel Ledesma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Cristian Ledesma
Ledesma Lazio Fiorentina.JPG
Të dhënat personale
Emri i plotë Cristian Daniel Ledesma
Data e lindjes (1982-09-24) 24 Shtator 1982 (35 vjeç)
Vendi i lindjes Moron, Buenos Aires, Argjentinë
Gjatësia 1.80 m (5 ft 11 in)[1].
Pozita ne fushë Mesfsuhor qëndre
Informacionet për klubin
Klubi aktual Lazio
Numri 24
Kariera në rini
1997–2001 Boca Juniors
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2001–2006 Lecce 126 (4)
2006– Lazio 282 (13)
Ekipi kombëtar
2010 Italia 1 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Cristian Daniel Ledesma (lindur më 24 Shtator 1982Moron, Buenos Aires) është një futbollist i cili luan në Itali me skuadrën e LazioSerie A si mesfsuhor qëndre. Pavarësisht se ka lindur në Argjentinë, Ledesma ka edhe nënshtetësi italiane dhe ka luajtur me kombëtaren italiane në vitin 2010.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "24 Cristian Daniel Ledesma". Transfermarket. Marrë më 16 Prill 2014.