Domoroci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Domoroc
Domaroc
Fshat
Vendndodhja
Domoroc is located in Kosova
Domoroc
Domoroc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ranillug
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 606 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 11″ Veri

21° 38′ 43″ Lindje

Domoroc është një vendbanim në komunën e Ranillugut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Domaroc.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]