Pançella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pançellë
Fshat
Vendndodhja
Pançellë is located in Kosova
Pançellë
Pançellë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ranillug
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 6″ Veri

21° 34′ 5″ Lindje

Popullsia Anamoravë banorë (2011)

Pançellë është një vendbanim në komunën e Ranillugut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]