Ropotova e Madhe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ropotovë e Madhe
Rropotovë e Madhe
Fshat
Vendndodhja
Ropotovë e Madhe is located in Kosova
Ropotovë e Madhe
Ropotovë e Madhe
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ranillug
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 56″ Veri

21° 33′ 59″ Lindje

Popullsia Anamoravë banorë (2011)

Ropotovë e Madhe është një vendbanim në komunën e Ranillugut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rropotovë e Madhe.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]