Ropotova e Vogël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ropotovë e Vogël
Rropotovë e Vogël
Fshat
Vendndodhja
Ropotovë e Vogël is located in Kosova
Ropotovë e Vogël
Ropotovë e Vogël
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ranillug
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 11″ Veri

21° 34′ 35″ Lindje

Popullsia Anamoravë banorë (2011)

Ropotovë e Vogël është një vendbanim në komunën e Ranillugut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rropotovë e Vogël.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]