Gllogoci (Ranillug)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gllogoc
Fshat
Vendndodhja
Gllogoc is located in Kosova
Gllogoc
Gllogoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ranillug
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 571 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 7″ Veri

21° 35′ 36″ Lindje

Gllogoc është një vendbanim në komunën e Ranillugut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]