Hodeci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hodec
Fshat
Vendndodhja
Hodec is located in Kosova
Hodec
Hodec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ranillug
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 517 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 12″ Veri

21° 34′ 0″ Lindje

Hodec është një vendbanim në komunën e Ranillugut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]