Rajnoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rajnoc
Rajanoc
Fshat
Vendndodhja
Rajnoc is located in Kosova
Rajnoc
Rajnoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ranillug
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 629 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 7″ Veri

21° 32′ 26″ Lindje

Rajnoc është një vendbanim në komunën e Ranillugut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rajanoc.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]