Jump to content

Fëmijët e saj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Fëmijët e saj
Arkivi i filmit
Titulli shqip Fëmijët e saj
Vendi i prodhimit Shqipëri
Viti i prodhimit 1957
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 13:30
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Hysen Hakani
Skenari Hysen Hakani
Muzika e filmit Tish Daija
Kameramani Sokrat Musha
Prodhuesi i filmit: Shqipëria e Re
Aktorë kryesorë
Marie Logoreci
Xhemal Berisha
Naim Frashëri aktor
Loro Kovaçi
Aktorët tjerë
Bejtulla Kurtheshi
Esma Agolli
Pjetër Gjoka
Vangjeli Pikuli


Fëmijët e saj është një film shqiptar me metrazh të shkurtër, i prodhuar në Shqipëri në vitin 1957.

Përmbajtja e filmit

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vitet ’50. Ngjarjet zhvillohen në një fshat të thellë malor, ku një qen i tërbuar kafshon djalin e Fatimes. Doktori i fshatit e këshillon Fatimen të vrapojë në qytet për t’i bërë tetanosin, por ajo e çon fëmijën te Remja, një grua që shëron duke përdorur magjinë. Sëmundja e djalit të vogël përparon dhe ai vdes.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

https://www.youtube.com/watch?v=baQo7fLH1C4