Gjon Karrica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to searchGjon Karrica
Informacione
EmriGjon Karrica
Lindja23 tetor 1984
PrejardhjaGjakovë
Profesion(e)Muzikant
Bashkëpunim(e) meJessy Hennessy


Gjon Karrica është një këngëtar i njohur që këndon muzikë pop. Do të sjellë shumë shpejt një video të tretë, e cila do të jetë, siç thuhet, e treta e vërteta, shumë interesante qoftë me ide dhe me tekst. Ky është këngëtari i ri nga Gjakova, por që jeton prej vitesh në Zvicër, Gjon Karrica. Ai po bashkëpunon me emra të njohur të muzikës së huaj, mes të tjerësh me producentin Anton Nue. Gjoni shquhet për një talent dhe stil të veçantë në muzikë, ndërsa këngën më të re me titull ‘Lugati’ e ka gati dhe së shpejti do ta realizojë dhe videon në Prishtinë.