Gjuha limburge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Gjuha limburge
Flitët në Evropë
Filogjeneza

Gjuha limburge është gjuha që flitet nga folës në Holandë, disa fshatra në Belgjikë, dhe një pjesë e vogël në Gjermani.