Gjuha daneze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Gjuha daneze
Filogjeneza

Gjuha Daneze (danishtja)


Gjuhë Indo-Evropjane i takon familjes së gjuhëve gjermane.


Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]