Guilherme Siqueira

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guilherme Siqueira
Guilherme Siqueira.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëGuilherme Madalena Siqueira
Data e lindjes (1986-04-28) 28 Prill 1986 (34 vjeç)
Vendi i lindjesBiguaçu, Brazil
Gjatësia1.83 m (6 ft 0 in)
PozicioniMbrojtës i majtë
Informacionet për klubin
Klubi aktualAtlético Madrid
Numri3
Karriera në rini
2003Figueirense
2004Ipatinga
2004Avaí (Huazim)
2004–2006Internazionale
2006Lazio (Huazim)
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2010Udinese23(0)
2008–2009Ancona (Huazim)24(1)
2010–2014Granada104(12)
2013–2014Benfica (Huazim)18(1)
2014–Atlético Madrid10(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 21 dhjetor 2014.
† Ndeshje (Gola).

Guilherme Madalena Siqueira (lindur më 28 prill 1986) është një futbollist brazilian i cili luan me klubin spanjoll Atlético MadridLa Liga si mbrojtës i majtë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]