Harilaçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Harilaqi)
Jump to navigation Jump to search
Harilaç
Fshat
Vendndodhja
Harilaç is located in Kosova
Harilaç
Harilaç
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Fushë Kosovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 570 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 3″ Veri

21° 0′ 7″ Lindje

Harilaç është një vendbanim në komunën e Fushë Kosovës, Kosovë.

Kultura[redakto | përpunoni burim]

Ne fshatin Harilaç gjendet Kështjella e Harilaçit.

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]