Ilija Vakiq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Ilija Vakić)
Jump to navigation Jump to search

Ilija Vakiq (Serbisht: Илија Вакић; lindi më 30 korrik 1932) ishte Kryetar i Këshillit Ekzekutiv të Krahinës Autonome të Kosovës dhe Metohisë prej majit 1967 deri në maj 1974. Ai ishte anëtar i Lidhjes Komuniste të Kosovës.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^
    1. REDIRECT Stampa:En Kosovo op Worldstatesmen

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]