Kantoni Approuague-Kaw

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Approuague-Kaw
Canton d'Approuague-Kaw
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guyane
Departamenti Guyane
Arrondissement Cayenne
Kryeqëndra Régina
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 12.130 km2
Popullsia 826 banorë 2007
Dendësia 0,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-3
Kodi statistikor INSEE
Kantoni Approuague-Kaw – harta_foto

Kantoni Approuague-Kaw (frëngjisht: Canton d'Approuague-Kaw) është një kantondepartamentin Guyane, rajonin GuyaneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Régina. Ka sipërfaqe 12130km2 dhe popullsi 826 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Approuague-Kaw aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]