Kantoni Iracoubo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Iracoubo
Canton d'Iracoubo
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guyane
Departamenti Guyane
Arrondissement Cayenne
Kryeqëndra Iracoubo
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 1.975 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-3
Kodi statistikor INSEE
Kantoni Iracoubo – harta_foto

Kantoni Iracoubo (frëngjisht: Canton d'Iracoubo) është një kantondepartamentin Guyane, rajonin GuyaneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Iracoubo. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 1975 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Iracoubo aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]