Kantoni Kourou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Kourou
Canton de Kourou
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guyane
Departamenti Guyane
Arrondissement Cayenne
Kryeqëndra Kourou
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 25.688 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-3
Kodi statistikor INSEE
Kantoni Kourou – harta_foto

Kantoni Kourou (frëngjisht: Canton de Kourou) është një kantondepartamentin Guyane, rajonin GuyaneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Kourou. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 25688 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Kourou aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]