Kyle Naughton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kyle Naughton
Kyle naughton lcfc.png
Naughton duke luajtur me Leicester City në vitin 2011
Të dhënat personale
Emri i plotëKyle Naughton[1]
Data e lindjes (1988-11-17) 17 Nëntor 1988 (32 vjeç)[1]
Vendi i lindjesSheffield, Angli[1]
GjatësiaStampa:Ft in to m[1]
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualTottenham Hotspur
Numri16
Karriera në rini
1996–2008Sheffield United
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2009Sheffield United40(1)
2008Gretna (Huazim)18(0)
2009–Tottenham Hotspur42(0)
2010Middlesbrough (Huazim)15(0)
2010–2011Leicester City (Huazim)34(5)
2011–2012Norwich City (Huazim)32(0)
Ekipi kombëtar
2008–2010Anglia U–219(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 12:31, 11 nëntor 2014 (UTC).
† Ndeshje (Gola).

Kyle Naughton (lindur më 17 nëntor 1988) është një futbollist i cili luan me klubin anglez Tottenham HotspurPremier League si mbrojtës. Lindur në Sheffield, South Yorkshire, ai ishte një produkt i akademisë së Sheffield United përpara se të promovoheshe në skuadrën e parë në vitin 2008. Ai ka përfaqsuar Anglinë në nivelin U–21 dhe gjatë karrierës së tij ka pasur huazime te Gretna, Middlesbrough, Leicester City dhe Norwich City.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b c d Hugman, Barry J., red. (2010). The PFA Footballers' Who's Who 2010–11. Mainstream Publishing. fq. 304. ISBN 978-1-84596-601-0. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)