Mahmut Abbas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Mahmoud Abbas)
Jump to navigation Jump to search
Mahmoud abbas.jpg

Mahmoud Abbas ose Abu Mazen,lindi 26 mars 1935 ne qyttetin Safed në Palestinë. Është njëri nga udhëheqsësit Fatahut dhe OÇP, kryetar i qeverisë Palestineze në periudhën mars-shtatorë 2003. Nga 15 januari 2005 kryetar i Palestinës, funkcionin të cilin e ushtronte Jaser Arafat. Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.