Mahmut Abbas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mahmoud abbas.jpg

Mahmoud Abbas ose Abu Mazen,lindi 26 mars 1935 ne qyttetin Safed në Palestinë. Është njëri nga udhëheqsësit Fatahut dhe OÇP, kryetar i qeverisë Palestineze në periudhën mars-shtatorë 2003. Nga 15 januari 2005 kryetar i Palestinës, funkcionin të cilin e ushtronte Jaser Arafat. Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.