Mario Suárez Mata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mario Suárez
Mario Suárez - 01.jpg
Suárez me Atlético Madrid në vitin 2013
Të dhënat personale
Emri i plotëMario Suárez Mata
Data e lindjes (1987-02-24) 24 Shkurt 1987 (34 vjeç)
Vendi i lindjesAlcobendas, Spanjë
Gjatësia1,88 m (6 ft 2 in)
PozicioniMesfushor mbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualAtlético Madrid
Numri4
Karriera në rini
1999–2004Atlético Madrid
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–2006Atlético Madrid B38(4)
2005–2008Atlético Madrid4(0)
2006–2007Valladolid (Huazim)23(3)
2007–2008Celta (Huazim)26(2)
2008–2010Mallorca60(5)
2010–Atlético Madrid109(4)
Ekipi kombëtar
2002–2003Spanja U–168(1)
2004–2005Spanja U–1711(1)
2005–2006Spanja U–1910(3)
2007Spanja U–204(1)
2007–2009Spanja U–215(0)
2013–Spanja2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 00:00, 9 dhjetor 2014 (UTC).

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 6 shtator 2013

Mario Suárez Mata (Spanjisht: [ˈmaɾjo ˈswaɾeð ˈmata]; lindur më 24 shkurt 1987) është një futbollist spanjoll i cili luan me klubin spanjoll Atlético MadridLa Liga si mesfushor mbrojtës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]