Alcobendas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alcobendas
Komunë
Stema_figuraFlag of Alcobendas.svg
Vendndodhja
Alcobendas is located in Spanjë
Alcobendas
Alcobendas

Koordinatat: 40°32′V 3°38′P / 40.533°V 3.633°P / 40.533; -3.633

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku
Kryetari i Bashkisë Ignacio García de Vinuesa (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.98 km2
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Popullsia 107514 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Around 1208
Vendasit Alcobendense or alcobendano
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28100, 28108, 28109
Faqja Zyrtare www.alcobendas.org


Alcobendas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Madrid, në Komunitetin e Madridit. Alcobendas ka 107514 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44.98 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]