Ajalvir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ajalvir
Komunë
Stema_figuraFlag of Ajalvir Spain.svg
Vendndodhja
Ajalvir is located in Spanjë
Ajalvir
Ajalvir

Koordinatat: 40°32′V 3°28′P / 40.533°V 3.467°P / 40.533; -3.467

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Alcalá
Kryetari i Bashkisë Antonio Martín Méndez (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.62 km2
Lartësia 647 m (m.n.d.)
Popullsia 3558 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ajalvireño, ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28864
Faqja Zyrtare www.villadeajalvir.es


Ajalvir është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alcalá, të provincës Madrid, në Komunitetin e Madridit. Ajalvir ka 3558 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.62 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]